NetMarketShare uvádza Safari ako najlepší mobilný prehliadač

Autor: Tomáš Šesták | 1.11.2011 o 17:26 | (upravené 1.11.2011 o 18:06) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  25x

Spoločnosť NetMarketShare uskutočnila prieskum trhu mobilných webových prehliadačov. Chcete vedieť, kto v tomto prieskume zvíťazil a kto naopak oproti minulému roku najviac klesol? Viac sa dočítate v mojom príspevku.

Najnovčie prieskumy NetMarketShare poukazujú na to, že Safari ďalej pokračuje v náraste podielu na trhu mobilných webových prehliadačov. Od decembra 2010 vzrástlol podiel Safari na trhu mobilných webových prehliadačov zo 49.17% na aktuálnych 62.17%. Podiel Android Browseru taktiež vzrástol, no stúpa oveľa pomalšie ako Safari. Na konci minulého roka mali 11,5% podiel na trhu mobilných webových prehliadačov, zatiaľ čo teraz je ich podiel 18,65%. iOS a Android vzrastajú, no všetky ostatné mobilné prehliadače klesajú. Najviac spadla Opera Minii z 26.49% na 13.12%. Symbian a BlackBerry tak isto spadli na 2.55% and 2.04%.

Tieto čísla nie sú pre ľudí, ktorý používajú mobilné prehliadače na týchto platformách vôbec prekvapením. Jak iOS, tak aj Android používa jednoduchý, user-friendy prehliadač, ktoré je zabudovaný priamo v operačnom systéme na rozdiel od Opery Mini, ktorú si používateľ musí stiahnúť. Pád Symbianu a BlackBerry zapríčinilo čím ďalej, tým menej používateľov týchto mobilných platforiem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?