NetMarketShare uvádza Safari ako najlepší mobilný prehliadač

Autor: Tomáš Šesták | 1.11.2011 o 17:26 | (upravené 1.11.2011 o 18:06) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  31x

Spoločnosť NetMarketShare uskutočnila prieskum trhu mobilných webových prehliadačov. Chcete vedieť, kto v tomto prieskume zvíťazil a kto naopak oproti minulému roku najviac klesol? Viac sa dočítate v mojom príspevku.

Najnovčie prieskumy NetMarketShare poukazujú na to, že Safari ďalej pokračuje v náraste podielu na trhu mobilných webových prehliadačov. Od decembra 2010 vzrástlol podiel Safari na trhu mobilných webových prehliadačov zo 49.17% na aktuálnych 62.17%. Podiel Android Browseru taktiež vzrástol, no stúpa oveľa pomalšie ako Safari. Na konci minulého roka mali 11,5% podiel na trhu mobilných webových prehliadačov, zatiaľ čo teraz je ich podiel 18,65%. iOS a Android vzrastajú, no všetky ostatné mobilné prehliadače klesajú. Najviac spadla Opera Minii z 26.49% na 13.12%. Symbian a BlackBerry tak isto spadli na 2.55% and 2.04%.

Tieto čísla nie sú pre ľudí, ktorý používajú mobilné prehliadače na týchto platformách vôbec prekvapením. Jak iOS, tak aj Android používa jednoduchý, user-friendy prehliadač, ktoré je zabudovaný priamo v operačnom systéme na rozdiel od Opery Mini, ktorú si používateľ musí stiahnúť. Pád Symbianu a BlackBerry zapríčinilo čím ďalej, tým menej používateľov týchto mobilných platforiem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

EKONOMIKA

Bankomaty majú výročia. Takto vyzerali pred 50 rokmi

Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne.


Už ste čítali?